GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

Aksun, “Atatürk; Dünyanın Tanıdığı Büyük Liderlerden Biri”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun,  Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete intikalinin 82. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Aksun mesajında; “Ebediyete intikalinin 82. yıldönümünde, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle anıyorum.

Sadece milletimizin değil, tüm insanlığın saygısını ve sevgisini kazanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; demokratik, hür ve modern Türkiye’nin temellerini atmış tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. Temel felsefesi; bu ülkeyi muasırlaştırmak, milletimizin sahip olduğu imkânları güçlendirmek, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak olan Atatürk; dünyanın tanıdığı büyük liderlerden biri, 20. Yüzyılın ise, en büyük lideridir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; kahraman bir komutan, inkılapçı ve büyük bir devlet adamı olarak çok önemli hizmetler ifa etmiştir. O Türk milletinin refahı ve mutluluğu için sürekli yeniyi ve mükemmeli arayan askeri bir deha, taktik ve strateji ustasıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk öngörü sahibi, uzak görüşlü, büyük bir vizyon ve misyon insanıdır. O’nun söz, mesaj ve mücadeleci hayatını örnek alarak yeni kapılar açmak mümkün olduğu kadar da gereklidir.  Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, tüm kurucu kahramanlarımıza, aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun” dedi.

Yorum bırakın