GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı 98’nci yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Erzincan’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlama etkinlikleri kapsamında Atatürk anıtına çelenk sunma töreniyle başlayarak Garnizon şehitliği ziyareti ile sona erdi.

Erzincan Belediyesi önünde gerçekleşen Atatürk anıtına çelenk sunma törenine Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Davut Ala, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Atatürk Anıtına Erzincan Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı okunarak şanlı Türk Bayrağı göndere çekildi. Ardından protokolün 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları okundu.

Garnizon Şehitliği Ziyaret Edildi

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’nci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ardından Garnizon Şehitliği ziyaret edildi. Kuran-ı Kerim Tilaveti’yle başlayan ziyaret dualar edilerek kabirlere karanfil bırakılması ve sulanmasıyla sona erdi.

Yorum bırakın