GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”

Haber: Eren Varlı

Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen ve konuşmacı olarak Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Özge Bölükbaşı Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünden Komiser Fatih Görgülü, AÇSH Erzincan il Müdürlüğünden Sosyolog Merve Kılıç, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Uygulama ve Arş. Merkezinden Uzman Psikolog Esra Demirel’in katıldığı panele Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Uğur Nalcıoğlu, Prof. Dr. Ergün Kutlusoy, Üniversitemiz Kadın ve Aile Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi” Müdür EBYÜ Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Funda Kemahlı Garipoğlu, Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sevda Özütürker, dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Panelin açılış konuşmasını Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi “Kadın ve Aile Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi” Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sevda Özütürker yaptı.
Panele konuşmacı olarak katılan Öğretim Görevlisi Özge Bölükbaşı, “6284 Sayılı Kanun Kapsamında Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi” konusunda, önceki 4320 sayılı kanunla karşılaştırmalı olarak dinleyicilere detaylı bilgiler verdi. Daha sonra konuşmacı Komiser Fatih Görgülü ise “Aile İçi Şiddetle Yasal Mevzuat; 6284 Sayılı Kanun” hakkında bilgilendirme yaptı. Panel konuşmacılardan Sosyolog Merve Kılıç da “Aile Çalışma ve Sosyal Hiz. Bakanlığınca Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kapsamında Sunulan Hizmetler” konulu sunum gerçekleştirdi. Panelde son konuşmacı Uzman Psikolog Esra Demirel, kadına yönelik şiddetin psikolojik boyutuna değindi. Konuşmalarının ardından panel, soru-cevap ile sona erdi.

Yorum bırakın