GAZETENİZ 24
Güncel siyaset, ekonomi, spor, eğitim, sağlık, magazin, eğlence, sosyal haber portalınız.

24Erzincanspordan Basın Açıklaması

Haber: Eren Varlı

Hafta sonu oynanan 24Erzincanspor ve Manisa spor 3. Lig mücadelesi öncesinde 24Erzincanspordan 3 yönetici ve Erzincan’da görev yapan Kazankaya Gazetesi Muhabiri ve Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) temsilcisi İbrahim Gürler arasında yaşan olay sonrası kulüp tarafından açıklama yapıldı.

Erzincan’da görev yapan yerel ve Ulusal basın mensupları ile Kulüp binasında bir araya gelen 24Erzincanspor yönetimi hafta sonu yaşanan olay ile ilgili olarak açıklama yaptı. Kulüp adına açıklama yapan 24Erzincanspor yöneticisi Metin Uğurtürk açıklamasında; “Takımımızın 2.lige çıkma mücadelesi gösterdiği bu final haftalarında, takımımızı havaya sokacak, şehrimizi bayram yerine çevirecek projeleri anlatmak gerekirken; yıllardır takımımıza, şehrimize, yönetim kurulu üyelerimize ve taraftarımıza hakaretler ederek, sürekli provakasyon yaparak Erzincanspor’un başarısızlığını isteyen, takım kazandığında dahi sevinmeyen şahsın yaptıklarını konuşmak zorunda olmaktan aslında hiçte memnun değiliz..Bu durum şahsın zaten olmasını istediği bir durumdu. Yıllardır takımımızın bu şehirde ki fedakar temsilcilerine hakaretler eden, taraftarına paralı askerler diyen, yönetime alınmamasının intikamını aldığını söyleyen, işe girememesinin sebebi olarak kabul ettiği insanlardan Erzincanspor üzerinden intikam aldığını söyleyen, istediği teknik direktörün, istediği yardımcı hocanın alınmadığı için intikam aldığını söyleyen bu şahsın son hakaretleri ve tahrikleri yenilir yutulur değildi. Son olarak 68 Aksarayspor deplasmanında takımımıza karşı yapılan saldırıları sanki orada bulunan hocamız ve yönetici arkadaşlarımızın çıkardığını kendi şahsi sosyal medya hesabından yazan ve siyasetle kulübümüzü ilişkilendirmeye çalışan, yönetimimizden ihanetçiler diye bahseden şahıs, yaşadığımız olayları maç sonrasında ortam gerilmesin diye açıklama yapmamıza rağmen kesilmiş görüntüleri kamuoyuna kulübümüze zarar vermek adına paylaşmıştır.

En son sosyal medya hesabında paylaşmış olduğu yazıda “Operasyon Çocukları” ibaresi ne anlama gelmektedir bunu kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz. Takımımızın Manisaspor müsabakası öncesi stadyumun giriş kısmında, “Operasyon Çocukları” cümlesinin anlamı kendisine sorulduğunda alaylı tavır ve mimikle cevaben “evet hepiniz O, Çocuklarısınız” anlamına geldiğini bizzat ifade etmesi nedeniyle, Erzincan’ın ve 24Erzincanspor un temsilcisi arkadaşlarımıza ettiği galiz küfürler sonucu yönetici arkadaşlarımız tepki göstererek istenmeyen bir arbedenin yaşanmasına sebep olmuştur. Yaşanan bu olay bizleri de derinden üzmüştür. Bu olayı  büyük bir algı operasyonu ile yaptığı haberlerden dolayı yapılan bir saldırı gibi göstererek olayı sanki basın camiasına mal etmesi düşündürücü bir durumdur.
Bu olay yıllardır aralıksız takımımızı haksız eleştiren bu şahsın, basın yoluyla eleştiri yaptığı için değil yönetici arkadaşlarımıza ve taraftarlarımıza önce kişisel sosyal medya hesabından küfür ettiği ve akabinde de stadyum önünde küfür ettiği için olan bir olaydır. Bir basın mensubunun eleştirisi sonucu olsa tekrar söylüyoruz; yıllardır bu takımı ahlak sınırları dışında eleştiren şahısla bu tip olaylar olurdu. ama artık işi bir üst seviyeye, küfür etme noktasına getirdiği için bu olay istemesek de meydana gelmiştir. Kaldı ki; bu şahıs şunu bilmelidir ki, kulübümüze yıllardır büyük destekler veren, her zaman yanımızda olan Ülkemizin ve şehrimizin Medar-ı İftiharı olan Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım Beyefendi ile paylaşımları sonucu bizleri karşı karşıya getirmek istemesi Erzincan’ımız ve kulübümüze zarar vermekten başka bir şey değildir. Bizlere verdiği destekler için Sayın Başbakanımıza teşekkürü borç biliriz. Fakat bizler insani olarak bir kavgayı tasvip etmiyoruz. Zaten diğer basın mensubu arkadaşlarımızda bu şahsın yazılarını da tasvip etmemektedirler. Biz yönetim olarak basınımızla birlikte beraberiz. Bu konu ile ilgili şahıs hakkında Türkiye Spor Yazarları Derneğini ve Kazankaya Gazetesini göreve davet ediyoruz. Bu işin kulüp olarak hukuki olarak takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Adaletin ve hukukun karar verici olduğu ülkemizde, yaşanan bu olayın cezasını da adalet hükmedecektir. Ama basının yargısız infaz yapması, bizim camiamızdan olduğu için, kendisine kızıyor olsak ta yanında olmamız gerekiyor anlayışı, herkesin birbirini tanıdığı güzel şehrimizi de ayrımcılık noktasına getirmektedir. Bizler çok sevdiğimiz şehrimiz, şanlı Erzincan sporumuz ve büyük taraftarımız için her türlü fedakârlığı yaparken, bu şekilde yapılan haksızlıklardan da yorulduk. Maalesef arsızın güçlü ve haklı olmaya çalıştığı bu durumdan gene Erzincan spor zarar görecek bunun sonucunda da bu şahıs sevinecektir.
Grubumuzda başka illerin medyalarının şehirlerinin takımları ile ilgili yaptığı motive edici olumlu haberleri gördükçe açıkçası imreniyoruz. Saygıdeğer Hemşerilerimiz ve Kıymetli Taraftarlarımız; son olarak diyoruz ki, Yönetim Kurulumuz olarak göreve geldiğimiz günden itibaren üzerimize oynanan oyunlara gelmeyeceğimizi, bu oyunları bozarak hedefimiz olan 2. Lige çıkmak için ilk günkü heyecanla, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak çalışmaya devam edeceğimizi ve inşallah ŞAMPİYON olacağımızı bir kez daha kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yorum bırakın